W ogrodzie z Mają

Maja Popielarska bardzo chętnie opowie wszystkim czytelnikom o tym, co powinno się robić w ogrodzie. Nie tylko opowie o tym wszystkim czytelnikom, ale również widzom swojego programu. W końcu chyba zdecydowana większość miłośników ogrodów doskonale wie, że Popielarska jak nikt inny zna się na uprawianiu ogrodów, czego dowodem jest otrzymany w 2013 roku „Honorowy Zielony Laur” (prestiżowa nagroda branży ogrodniczej). Ta prezenterka pogody, która już od wielu lat związana jest ze stacją TVN, przez kilka lat mieszkała z rodzicami w Liberii i w Ghanie (Afryka), gdzie miała również przyjemność uczyć się w przedszkolu oraz w szkole. Wróciła jednak pewnego dnia do Polski, do Warszawy, do swojej ciotki, gdzie od tej pory mieszka. Obecnie Popielarska jest osobą doskonale znaną z telewizji, jak również jest żona i mamą dwóch fantastycznych chłopaków. Od 10 września 2004 prowadzi swój autorski program “Maja w ogrodzie”, gdzie podpowiada jak pielęgnuje się rośliny, jak aranżuje się całą przestrzeń zieloną, dzięki czemu można stworzyć naprawdę fantastyczne i piękne miejsce dla wszystkich. Jeżeli ktoś jednak nie ma czasu na oglądanie telewizji, to śmiało może skorzystać z poradników, jakie Popielarska ma na swoim koncie.

“W królestwie roślin ogrodowych. Maja Popielarska”

Czym są rośliny ogrodowe i jak należy o nie dbać? W swojej książce autorka zwraca uwagę na fakty historyczne, dzięki czemu można co nieco dowiedzieć się o tym skąd pochodzą rośliny. Jednak nie ma tutaj żadnych nudnych przykładów, tylko same ciekawe historie, dzięki czemu będziemy wiedzieć jak właściwie uprawiać rośliny i jakie mogą dać nam one efekty. Komponowanie i aranżacje, uprawa i rozmnażanie, zapobieganie chorobom i szkodnikom – to wszystko znajdziemy w tej oto książce, gdzie dołączono również piękne fotografie różnych roślin. To książka dedykowana dla amatorów, jak również dla zawodowców.

“Balkon i taras Zielona oaza”

Na swoim balkonie również można stworzyć przepiękny teren zielony. Nie tylko na ogrodzie, ale również na balkonie oraz na tarasie można hodować różnego rodzaju rośliny, które mogą być cudownie piękna ozdobą. Jak to wykonać? Jakie rośliny powinny znajdować się w naszych doniczkach? Tego właśnie dowiemy się z tego poradnika. Popielarska nie tylko zajmuje się ogrodami, ale również mniejszymi przestrzeniami. Balkon to miejsce, które można wspaniale zagospodarować. Kierując się poradami Popielarskiej na pewno uda się wszystkim stworzyć najpiękniejszą przestrzeń na ziemi.

Drzewo zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com