Maja Popielarska, czyli polska Guru ogrodnictwa

Maja Popielarska – prezenterka i dziennikarka, znana najbardziej jako prowadząca programów “Maja w ogrodzie” i “Grunt to zdrowie”. Wielu widzów oraz czytelników zauroczyła swoim pogodnym usposobieniem i miłością do natury. Publikacje W 2007 roku Maja wydała swoją pierwszą książkę pt.”Pokochać ogród”. Poradnik okazał się sporym sukcesem ze względu na przystępność treści dla osób zaczynających swoją przygodę z ogrodnictwem, jak i ciekawe porady dla koneserów. W następnych latach pojawiły się publikacje poradników o tej samej tematyce:

  • 2009 r.: “W królestwie roślin ogrodowych”
  • 2010 r.: “Balkon i taras – zielona oaza”
  • 2012 r.: “Maja w ogrodzie wiosna–lato”
  • 2012 r.: “Maja w ogrodzie jesień–zima”
  • 2014 r.: “12 miesięcy z Mają Popielarską: Kalendarium prac w ogrodzie i na tarasie”.

Maja Popielarska jest także autorką książki dla dzieci pt. “Mania mała ogrodniczka”- opowieść o Mani w którą są wplecione ciekawostki i porady dotyczące uprawy roślin i schematy ogrodu w przystępnej formie dla małych ogrodników.

Życiorys

Maja Popielarska urodzona w 1973r. w Trzciance, niewielkim miasteczku w województwie wielkopolskim (https://www.taniaksiazka.pl/autor/maja-popielarska). Jako czteroletnia dziewczynka wyjechała wraz z rodzicami do Afryce. Tam spędziła prawie pięć lat swojego życia mieszkając najpierw w Ghanie, a następnie w Liberii. Mimo życia w niedostatku kobieta mile wspomina ten okres swojego życia. Już w dzieciństwie interesowała się ogrodnictwem. Gdy wróciła do ojczyzny ukończyła liceum ogólnokształcące w Trzciance. W tym czasie także straciła matkę, co było dla niej wielkim ciosem. Swoje zamiłowanie do natury rozwijała na studiach w SGGW (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie), ze specjalizacją architektura obrazu. Maja jest szczęśliwą żoną i mamą dwóch synów: Jakuba oraz Jana. Popielarska pierwsze kroki w telewizji zaczynała jako prezenterka pogody w TVN i TVN24, później także na TVN Meteo Active. Po paru latach zaczęła prowadzić program “Maja w ogrodzie” (obecnie “Nowa Maja w ogrodzie”), którego była współautorką (program dotyczy aranżacji i dbania o ogród) i dzięki niemu jej kariera nabrała tempa. Prowadziła także program “Grunt to zdrowie” na TVN Style oraz “RTL 7” emitowany na Zoom gdzie była także kierownikiem produkcji .

Nagrody

Maja Popielarska może się pochwalić dwiema nagrodami związane z pracą w telewizji. W 2012 roku zdobyła II miejsce w plebiscycie “Telekamery Tele Tygodnia” w kategorii “Prezenter pogody”, natomiast w 2013 roku została nagrodzona “Honorowym Zielonym Laurem”- prestiżową nagrodą w branży ogrodniczej .

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com