W świecie zieleni

Zieleń, obecność natury zawsze wpływa na nas kojąco. Mówi się, że przebywanie wśród drzew, kwiatów, na łonie natury pozwala nam przypomnieć sobie o swoich prawdziwych korzeniach. Czy tak jest naprawdę? To chyba zależy od danej osoby. Może to okazja do tego, aby zapytać Maję Popielarską, czy sama czuje się silnie powiązana z naturą. W końcu ona coś doskonale o tym wie, ponieważ od wielu lat zajmuje się urządzaniem ogrodów w najróżniejszych krańcach naszego kraju. Prezenterka TVN, TVN24, TVN Meteo i HGTV jest prowadzącą i współautorką programu “Maja w ogrodzie”, gdzie wykazuje się ogromną wiedzą i znajomością najróżniejszych roślin ogrodowych i nie tylko. Jednak nie tylko ogród znajduje się wśród jej zainteresowań. Żeby było jeszcze ciekawiej, to sama przyznaje się, że dookoła swojego domu ma malutki ogródek, gdzie czuje się doskonale ze swoją rodziną. Maja Popielarska uwielbia również urządzać przestrzeń (https://www.taniaksiazka.pl/autor/maja-popielarska). Zawsze dba o to, aby jej dom był urządzony przytulnie i klimatycznie, gdzie można znaleźć często bardzo ciekawe dodatki. Prezenterka i autorka książek niekoniecznie kieruje się przy tym modą, ale w dużej mierze swoim gustem. Chce czuć się dobrze w miejscach, gdzie na co dzień przebywa. Ciekawe czy w swojej biblioteczce ma książki, które osobiście napisała.

“Pokochać ogród. Maja Popielarska”

Jeżeli jest ktoś jeszcze, kto obawia się, że uprawa ogrodu może nie przynieść mu żadnej przyjemności, to koniecznie powinien zapoznać się z tą książką. Autorka pomaga czytelnikom określić własne potrzeby, jeżeli chodzi o założenie ogrodu. Czym tak naprawdę powinno być to miejsce i jak powinno się je zaplanować? Jakie są zasady kompozycji, dobór kształtów, faktur i kolorów, jeżeli chodzi o zakładanie całego ogrodu od podstaw. Z jakich materiałów warto robić nawierzchnie, ścieżki, płotki? W środku znaleźć można wiele praktycznych odpowiedzi na takie oraz na podobne pytania. To idealna książka dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w ogrodnictwie.

“W królestwie roślin ogrodowych. Maja Popielarska”

Tym razem autorka bliżej przygląda się roślinom, jakie często i rzadko można spotkać w naszych ogrodach. Jest wiele wspaniałych roślin, których nawet specjaliści od ogrodów nie znają. Warto więc wejść do świata roślin ogrodowych, który odsłania przed nami Maja Popielarska. Dzięki niej co nieco możemy dowiedzieć się o walorach użytkowych, jak również o ich genealogii. To idealna propozycja dla wszystkich osób lubiących otaczać się pięknymi roślinami.

Drzewo zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com